برگزاری اولین کمیته اوقات فراغت شهرستان تیران و کرون در سال 1398
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان به نقل از روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان تیران و کرون، کمیته اوقات فراغت شهرستان تیران و کرون با حضور روسای کارگروه های هشت گانه، کارشناس امور اجتماعی و امور بانوان فرمانداری تشکیل شد. در ابتدای جلسه مرادی رئیس اداره ورزش و جوانان و رییس کمیته اوقات فراغت شهرستان ضمن خوش آمدگویی به اعضای جلسه بر لزوم غنی سازی اوقات فراغت جوانان تاکید کردند.
وی همچنین به تشکیل 8 کارگروه تخصصی زیر مجموعه کمیته اوقات فراغت اشاره کرد و اوقات فراغت را مختص به تابستان ندانست و بیان کرد: در طول سال باید به اوقات فراغت توجه ویژه ای گردد. کارگروه های هشت گانه اوقات فراغت شامل کارگروه فرهنگ و هنر، فنی مهارتی، گردشگری، قرآنی، ورزشی، کودک و نوجوان، فضای مجازی و بازی های رایانه ای، آموزشی و تربیتی است.
در ادامه حسن پور ریاست سازمان فنی و حرفه ای شهرستان بیان داشت: رسالت سازمان فنی و حرفه ای آموزش مهارت به هنرجویان و معرفی آنها به بازار کار و تولید می باشد.
همچنین وی از همکاری با دانشگاه ها و هنرستان ها و سایر مراکز آموزشی جهت دوره کارآموزی دانشجویان خبر داد و اظهار داشت: به دلیل زیاد بودن ساعات استاندارد آموزشی، طی مکاتبه هایی که با اداره کل استان داشته اند ساعات آموزشی را به نحوی کاهش داده اند که بتوان در ساعات کم مهارتها را یاد گرفت.
وی افزود: بر روی برخی از گواهی های صادره از سازمان فنی و حرفه ای از جمله کشاورزی، لوله کشی و .... وام و تسهیلات بانکی پرداخت می شود. در روستاها نیز دوره هایی مانند کشت زعفران، پرورش قارچ، برگزار و مربی اعزام می کنند و در سایر رشته های مورد تقاضا حتی اگر مربی نداشته باشند با هماهنگی اداره کل مربوطه حتی به دورترین روستاها نیز مربی اعزام خواهد شد.
وی در پایان گزارشی از کلاس های برگزار شده در سازمان ارائه کردند و تاکید کرد: کلیه دوره های برگزار شده توسط سازمان فنی و حرفه ای رایگان می باشد.
معین نماینده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن ارائه گزارش در خصوص کلاس های برگزار شده در اداره متبوع، گفت: اوقات فراغت نباید مختص به سه ماه تابستان باشد و باید کل سال را در بر بگیرد. اگر کلاس های برگزار شده جذاب و با کیفیت باشند ناخودآگاه جوانان از حاشیه ها دور می شوند.
یکی دیگر از مسایل مطرح شده توسط معینی، مشکل روستاها بود که به دلیل دوری راه، کمبود امکانات و بالا بودن هزینه ها متاسفانه اکثر بچه های روستا نمی توانند از این کلاس ها استفاده بکنند.
نکته دیگر جلوگیری از موازی کاری توسط دستگاه های مختلف بود و اینکه کارگروه های تخصصی زیر نظر اداره مربوطه تشکیل شود.
در پایان جلسه مصوباتی به تایید اعضا رسید و مقرر گردید تمامی ارگان ها در جهت هر چه بهتر شدن اوقات فراغت جوانان تمامی تلاش خود را بکار گیرند.