مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان : ویژه برنامه های فراغتی پیش بینی شده در دهه کرامت( 24 تیرماه لغایت 3 مردادماه 1397 ) در سطح استان اجرا می شوند.

در این زمینه دکتر محمد سلطان حسینی مدیر کل ورزش وجوانان گفتند : فاصله زمانی یکم ذی القعده سالروز ولادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (سلام الله علیها)، تا یازدهم ذی القعده سالروز ولادت ثامن الائمه حضرت امام رضا (علیه السلام) با عنوان دهه کرامت نامگذاری شده است که جشن ها و آیین های ویژه این ایام در سراسر ایران اسلامی و خارج از کشور به یمن قدوم موالید نورانی، برگزار می گردد. شادی و نشاط یکی از نیازهای فعلی جامعه ما به خصوص نسل جوان به شمار می رود. سیاستگذاران و برنامه ریزان حوزه جوانان همواره در راستای ارتقای فرهنگ شادی و نشاط در چارچوب آموزه های اسلامی و فرهنگ ایرانی می کوشند و رویکرد برنامه های معاونت فرهنگی و امور جوانان نیز در سالهای اخیر گسترش اقدامات نشاط آفرین مبتنی بر مشارکت و فعالیت جوانان بوده است. در سال 97 معاونت فرهنگی و امور جوانان درنظر دارد با بهره گیری از فرصت مغتنم ایام مبارک دهه کرامت ( 24 تیرماه لغایت 3 مردادماه ) در راستای اجرای برنامه های شاد و متنوع فراغتی اقدام نماید. گرچه این ده روز فرصت کوتاهی محسوب می شود اما زمینه مطلوبی جهت معرفی الگوهای فراغتی در طول سال به شمار می رود. در واقع تأکید بر برنامه های شاد، نشاط آفرین ، متنوع، مخاطب محور و فعال می تواند مشمول کل ایام سال و ویژگی بارز همه برنامه های فراغتی باشد . در واقع با برگزاری برنامه های فراغتی پیش بینی شده در دهه کرامت به الگوی مناسبی جهت برگزاری برنامه های فراغتی در طول سال دست می یابند.

رویکرد برنامه های فراغتی در دهه کرامت مبتنی بر جذب حداکثری مخاطبان جوان و اجرای برنامه های شاد ، الگوساز، هویت آفرین و مشارکت محور می باشد. لذا برنامه های ذیل جهت اجرا در طول این ایام و با در نظرگرفتن رویکردهای مذکور پیش بینی شده است :

-اجرای جنگ های شبانه در سطح استان و شهرستانها  

-اجرای طرح کتابخوانی دهه کرامت

-معرفی و تجلیل جوانان نخبه و کارآفرین استان

-جشنواره فیلم های « 3 دقیقه حمایت از کالای ایرانی »